(c) 2016, izstradāja DSP

Zivis (19.II - 21.III)

Trešā Ūdens stihijas zīme. Simbols – divas zivis, kas peld dažādos virzienos – viena pa straumi, otra – pret. Tā ir pēdējā Zodiaka zīme, cikla attīstības beigu zīme. Tajā iespējama attīrīšanās pašā dziļākajā līmenī pirms jauna cikla sākuma, kas iespējams tikai kā pāreja uz citu pakāpi.

Cilvēka ķermenī projicējas uz pēdām.
Visām cilvēku kaislībām jāpārvēršas par vareniem un brīnišķīgiem vitāliem spēkiem.
 
Divpadsmitā zīme simbolizē Atteikšanos (piespiedu kārtā vai labprātīgi) no kaislībām. 

Pas Atsakoties no Patības un attīstot Pašaizliedzību, var piekļūt augstākajiem okultajiem kosmiskās enerģijas spēkiem. Tāpēc arī Neptūns ir Zivju zīmes pārvaldnieks.  

Zivis – Pasaules Mātes – Augstāko Slepeno Zināšanu Devējas – zīme. 
 
 
 
Zīmes valdošās Planētas NEPTUNS , JUPĪTERS
                                    
DOMINĒJOŠĀS RAKSTURA ĪPAŠĪBAS
 
Attīstīta intuīcija                                              Neprognozējamība
Labvēlīgums                                                   Viegla aizvainojamība
Bagāta iztēle                                                   Pārlieka kautrība
Reliģiozitāte                                                    Skopums
Jutīgums                                                         Nemiers, bažas
Emocionalitāte                                                Miesas kārības
Uzticīgums                                                      Atsvešinātība
Maigums                                                         Pesimisms
Gudrība                                                          Vientulība
Līdzjūtība, līdzcietība                                       Uzupurēšanās
 
 
PAŠREALIZĀCIJA UN VESELĪBAS PROBLĒMAS
 
Zivis – pēdējā Zodiaka zīme, kas simbolizē pāreju no laicīgās dzīves uz mūžību. Tiek attēlota kā divas zivis, kas peld pretējos virzienos un kas savienotas ar bezgalības līniju. Zivis pēc dabas ir patiesīgas un emocionālas, necieš melus, uz viņām var paļauties. Zivīm ir ļoti jutīga dvēsele, viņas nepieņem izdomātus spēles noteikumus, viltu un manipulācijas. Ar viņām nevar spēlēties, ķircināties, mānīties; viņas apvainojas un dusmojas. Dzīvojot kompromisu laikā, šie cilvēki tomēr ir bezkompromisu cilvēki.

Zivis ir tendētas uz skumjām, bēdām, vientulību, pašuzupurēšanos, ekstrasensoro uztveri, gudrību un atsvešināšanos. Zivis spēj just līdzi nelaimīgajiem un tiem, kas ir zemākā sociālajā vai ģimenes stāvoklī; ir ar noslieci uz ziedošanos. Savu nozīmīgumu jūt, ja var nesavtīgi palīdzēt citiem cilvēkiem. Zivis mīl tikai tos, kuru viņām ir žēl, bet aiz viņu nesavtīguma reizēm var slēpties tendenciozitāte un skopums.  Pret saviem slepenajiem ienaidniekiem viņi nejūt līdzjutību.

Zivju veselības problēmas visticamāk ir saistītas ar viņu emocionālo stāvokli, nevis mikrobiem. Kas viņas ārēji ir mierīgas un atslābinātas, iekšēji tomēr ir raizes un drūmas priekšnojautas. Ja Zivīm ir ieildzis emocionāls konflikts, tad viņām var rasties nemierīga trauksme, uzmācīgas idejas, nervu sistēmas traucējumi, fobijas. Tas viss postoši ietekmē endokrīno sistēmu.

Ja Zivis saslimušas, tad nosliecas pesimistiskām prognozēm. Jo vairāk viņas apspriež simptomus, jo vairāk pārliecinās, ka ir patiešām nopietni slimas, bet neviens nejūt viņām līdzi. Šī doma ieiet zemapziņā un sāk savu graujošo darbību – bez reāla iemesla slimnieka veselības stāvoklis pasliktinās; tāpēc Zivju kaites ir slēptas un grūti diagnosticējamas. Situāciju vēl pasliktina alkohola lietošana un narkotikas.

Zivis labi pakļaujas psihoanalīzei. Ja viņu iecienītais ārsts, tuvākie un draugi, kam viņas uzticas, papūlēsies pielietot „garīgo terapiju”, tad „noslēgtā kosmiskā sistēma” pamazām atvērsies un spēs uztvert psihisko enerģiju.

Astrologi iesaka Zivīm attīstīt gribasspēku, reālu pieeju dzīvei, izvairīties no alkohola un narkotikām, nepakļauties savām vājībām.

Šī ir kustīga zīme. Pārvalda pēdas un fluīdu sistēmu. Pārlieki uztraukumi un raizes bieži novājina organisma konstitūciju un noved pie funkcionālām slimībām, īpaši ieteicams izvairīties saaukstēties caur kājām. Šai zīmei pats galvenais ir mērenums un personīgā tīrība. Zīme dod noslieci uz infekcijas slimībām un visai sistēmai kopumā. Zivju galvenais trūkums – aizmāršība un bezrūpība.   Zivīm nepieciešama pozitīva pašiedvesma. Viņām ir nosliece uz mistiku.

Iedzimts jutīgums un gausums atspoguļojas arī veselībā. Ir palēnināta vielmaiņa, pašsajūtu stipri ietekmē atmosfēras spiediens, mitrums, temperatūra un gaisa tīrība. Raksturīga nervu sistēmas nestabilitāte, nosliece uz alerģijām, saindēšanos, tūskām. Liela nozīme ir slimību profilaksei. Ieteicamas kāju vannas, psihoterapija. Svarīgi turēt kājas siltumā, iegādāties ērtus apavus, bieži masēt pēdas.