(c) 2016, izstradāja DSP

VĒZIS (22 VI - 22 VII)

Pirmā Ūdens stihijas zīme. Ievirze uz iekšu, uz dzīlēm. Emocionalitāte, intravertums, piesardzība. Liela nozīme ir pagātnei un dzīves vietai. Projicējas uz kuņģi un krūtīm.

„Vislielākais Saules staru daudzums krīt uz Zemi Vēža zīmē.  Nevis Saule, bet Mēness pārvalda Vēža zīme. Mēness ir fiziskās dzīves valdnieks. Saules Spēki, kas fiziskajai pasaulei nes dzīvību, iedarbojas ar Mēness starpniecību un caur  „ēterisko dubultnieku”.” (Н. Уранов «Об астрологии», с. 59).

„Vēzis, Mēness māja, ko sauc par „Dzīves vārtiem”, pārvalda vēderu , kuņģi un krūtīs. Vēzis – pēcnācēji, ģimene un māja, ligzda. (Н. Уранов «Об астрологии», с.220).

DOMINĒJOŠĀS RAKSTURA ĪPAŠĪBAS
 
Saimnieciskums                                              Pārlieka rūpēšanās
Neatlaidība                                                     Jūtīgums
Draudzīgums                                                  Viegli aizvainojams
Attīstīta intuīcija                                             Slinkums
Mīl tradīcijas                                                   Noslēgtība
Gatavība doties palīgā                                    Drūmums
Uzticība                                                          Histēriskums
Paškritika                                                        Egoisms
Emocionalitāte                                                Aizdomīgums
Manipulēšana ar savām jūtām
 
 
PAŠREALIZĀCIJA UN VESELĪBAS PROBLĒMAS
 
Mēness aizbildnība sniedz Vēzim smalku jūtīgumu, spēju patiesi just līdzi citu bēdām un gatavību doties palīgā. Tomēr Vēzim nepieciešama pastāvīga psihiskās enerģijas pieplūšana un uzticama drauga atbalsts, lai viņš justos pārliecināts par saviem spēkiem. Līdz pat sava mūža beigām Vēzis ir uzticīgs savam draugam. Taču Vēzi ir viegli aizvainot ne tikai ar vārdiem, bet arī skatienu vai mājienu. Tad viņš kļūst histērisks, noslēgts un aizdomīgs.  
Vēzis ir jauks, kad viņš ir patiess un tiek mīlēts. Bet tipisks Vēzis reti kad ir apmierināts ar sevi un savu personīgo dzīvi, viņš nomoka sevi ar pārlieku paškritiku. Viņš sevi cenšas pārliecināt, sakot: „Centies izvairīties no konfliktiem... Kontrolē sevi... Nekritizē citus, bet sākumā paskaties uz sevi... Mācies glaimot... Dari to viegli un dabiski...”.
Stresa situācijas, ko Vēzis pats sev rada, sabeidz viņu psiholoģiski, zūd dzīvības enerģijas rezerves un vājākie orgāni saslimst. 
Vēži pastāvīgi nes sevī trauksmi, uztraukumus, šaubas – viņi parasti nav apmierināti ne ar darbu, ne mīlestību, ne savu dzīvi, ne apkārtējo vidi. Pie tam viņiem ir neparasti bagāta iztēle un spēja iedvesmot un pašiedvesmoties, tāpēc pat neliela kaite var tikt uztverta kā bīstama, neārstējama slimība.
Daudzas Vēžu slimības ir psihosomatiskas. Personīgu vilšanos, apvainošanos un uztraukumu dēļ viņi var mēģināt slīcināt bēdas alkoholā. Būtībā Vēžiem ir diezgan laba imunitāte, bet viņi ir jūtīgi uz vairākām infekcijām, bērnībā izslimos visas bērnu slimības.
Emocionālā veselība atkarīga no Mēness fāzēm. Visas slimības noris kūtri, ilgi un galvenokārt ir saistītas ar viņa psihoemocionālo stāvokli. Ja apkārtējie Vēzim pārmetīs egoismu, noniecinās viņu, ja viņš jutīsies nemīlēts, viņam liksies, ka ir nolemts un var ieslīgt depresijā.  Jebkurā vecumā viņiem ir kaitīga ātra ēšana. Vēžu sievietēm bieži vien ir sāpīgas menstruācijas, kuras pavada spazmas un migrēnas, bet toties viņām ir vieglas dzemdības. Aborti ir ļoti bīstami.
Vēži labprāt uztic savas veselības problēmas īstiem speciālistiem, lai pārliktu rūpes un atbildību. Ļoti pakļauti bioenerģētiskajai dziedniecībai. Viņiem labi palīdz ūdens procedūras, bet – siltas. Labi iedarbojas vannas, kas satur minerālsāļus, īpaši no jūras aļģēm.
Ievērojama Vēža īpašība ir mīlestība uz ģimeni un māju. Viņš ir pārpilns ar mīlestību un simpātijām pret mājiniekiem un burtiski žņaudz viņus ar savu gādīgumu. Nekas tā nenervozē Vēzi kā personīgās dzīves disharmonija. Ja Vēzis jutīs, ka viņu nemīl, pārmet egoismu vai noniecina, viņš kļūs slinks, drūms, bieži vien sāks pārāk daudz ēst un zaudēs ticību sev. Organisma pretošanās spējas tik ļoti kritīsies, kas Vēzim liksies, ka viņš ir nolemts un viņš var ieslīgt depresijā.
Astrologi iesaka Vēzim attīstīt ticību sev un spēju būt emocionāli līdzsvarotam, cīnīties ar biežajām garastāvokļa maiņām, histēriskumu un pārēšanos.