(c) 2016, izstradāja DSP

VĒRSIS (20.IV-21.V)

Pirmā Zemes stihijas zīme. Vērša simbols – buļļa galva ar ragiem. Praktiskums, konkrētība, stabilitāte, inerce. Spēja uzkrāt un noturēt. Neatlaidība mērķa sasniegšanā, spīts. Formas izjūta, jutekliskums. Cilvēka ķermenī projicējas uz kaklu.

 „Vērsis nav eņģelis, bet bullis, skaitījās svēts katrā kosmogonijā indusiem, Zoroastra sekotājiem, haldejiem un ēģiptiešiem.”
 „Persieši izturējās ar lielu godu pret Vērša zvaigznāju. Šajā zvaigznājā ir 7 svētās Plejādes māsas. Senajā Ēģiptē tika godināts svētais vērsis Apiss, kuru pielūdza kā ekvivalentu debesu zīmei. Tieši to domāja senajiem, sakot, ka Debesu Vērsis „ar saviem ragiem sadauzījis debesu olu”.(М. Холл «Энциклопедия…»).

Planēta „Mājvieta” - VENĒRA
Planēta „Izdzīta” – MARSS
Energokanāls – RESNĀS ZARNAS KANĀLS
Vajadzība: ēdiens, kas satur nātrija fosfātu, А, Е vitamīnus.
 
DOMINĒJOŠĀS RAKSTURA ĪPAŠĪBAS
 
Uzticība                                                          Izvairīgums
Uzticamība                                                     Taupība
Saimnieciskums                                              Izdabāšana savām vājībām
Maigums                                                         Skopums
Praktiskums                                                    Nosliece uz strīdiem
Mierīgums                                                       Kontroles trūkums
Pacietīgums                                                    Alkatība
Darbs mīlestība                                               Aizdomīgums
Juteklīgums                                                     Dusmas
Mīlestības pilns                                               Lēnums
 
PAŠREALIZĀCIJA UN VESELĪBAS PROBLĒMAS
 Vērsis – Zemes zīme, no kuras tai dots spēks, skaidrs prāts, darba mīlestība un mierīgums. 
Mājas dzīves piekritējs, kas nemīl kņadu un troksni.
Taupīgais Vērsis tiecas apmierināt savu vēlmi justies nozīmīgam. Augstāk par visu viņam pastāv materiālā labklājība. Vērsis izrāda apbrīnojamas darba spējas, praktiskumu, taupību, pacietību un neatlaidību. Vērsis nedzīvo uz parāda.  
Bez šaubām Venēra ietekmē šo zīmi, padarot to mīlestības pilnu un seksuālu, maigu un juteklisku. Vērši mīl izdabāt savām vājībām un kaislei.Šī ir vitāla zīme; skar galvenokārt sirdi un kaklu.
Vēršiem ir dabas dota laba fiziskā un psihiskā veselība, un bieži vien saslimšanu cēlonis ir viņu stūrgalvība. Taču pats Vērsis to dēvē par pacietību un neatlaidību un tāpēc var izturēt lielu fizisko un emocionālo slodzi. Vairums slimību rodas no pārmērībām, bieži izsauc grūtsirdību, skumjas, gara pagrimumu. Patoloģiskas šīs zīmes īpašības ir naids, drūmas domas, mīlestība uz greznību, pārlieks spīts un nekontrolētas emocijas, kas var novest pie saslimšanām.
Vājās vietas – kakls, mandeles, vairogdziedzeris. Vērsis ir pakļauts saaukstēšanām, angīnai, vecumā – diabētam, sirds un asinsvadu slimībām. Nepieciešams rūdīt organismu, saudzēt aizdeguni, atteikties no smēķēšanas, pārmērīgas kafijas un šķidrumu lietošanas, neēst ātri, jo kārtīga barības sakošļāšana paglābs no gremošanas un aptaukošanās problēmām.
Vērsim nepieciešams uzturēt optimālu psihiskās enerģijas līmeni, lai savukārt radītu optimistiskāku skatu uz savu veselību. Tad radīsies spēcīga noturība pret slimībām.  Venēra, kas ir Vērša pārvaldniece, ir mīlestības, īpašuma, burvīguma, komunikabilitātes, veiksmes un sievišķās sākotnes aizgādne.