(c) 2016, izstradāja DSP

Strēlnieks (23.XI - 22.XII)

Trešā Uguns stihijas zīme. Simbols – loks ar nostieptu stiegru un augšup vērsta bulta. Galvenā īpašība – tiekšanās uz mērķi. Aktivitāte mērķa sasniegšanā, enerģija, darba spējas.

Liels dzīvības spēks. Ievirze augšup uz garīgām vērtībām.
Strēlnieks ir augstākā saprāta zīme. Nopietnas pārdomas par noieto ceļu, sāk domāt par dzīvi, par augstākajām pasaulēm, no kurām pats ieradies šajā pasaulē.”

«…Kentaurs attēlo divus atšķirīgus principus:
  • Cilvēka garīgā evolūcija, jo viņa cilvēciskā forma nākusi no dzīvnieciskās formas.
  • Centienu un ambīciju cilvēks, jo Kentaurs mērķē uz zvaigznēm, tātad katrs cilvēks izvirza sev mērķus, kurus nespēj sasniegt.” (М. Холл «Энциклопедия…).
 
Planēta Parvaldnieks - JUPĪTERS
 
DOMINĒJOŠĀS RAKSTURA ĪPAŠĪBAS
 
Dzīvīgums                                                      Patika strīdēties
Sportiskums                                                    Lielummānija
Taisnprātīgums                                               Riskantums
Atklātība                                                         Pašapmierinātība
Sabiedriskums                                                Māņticība
Reliģiozitāte                                                   Despotisms        
Brīvības mīlestība                                           Tieksme pārspīlēt
Filozofisks prāts                                             Objektivitāte
Augstsirdība                                                   Fanātisms
Optimisms                                                      Asums
Aizrautīgums                                                  Pārsteidzība
Neatkarība spriedumos                                   Nesmalkjūtība
                                                                        Azartisms

PAŠREALIZĀCIJA UN VESELĪBAS PROBLĒMAS

Šīs zīmes cilvēkiem raksturīgs sportiskums un augsts intelektualitāte. Tas ir kārtīgs mednieks ar tālredzīgu tēmējumu, ticīgs, ļoti mīl savu brīvību, cilvēks ar filozofisku prātu.
Tā ir divējāda zīme. Dažkārt pārsteidzīgi mīl pārspīlēt savus panākumus un veselības stāvokli, mīl sākt strīdus un uzvedas nesmalkjūtīgi tad, kad labāk izrādīt taktiskumu un spriest mierīgi. Šim cilvēkam raksturīgi radīt sev elkus, izpētīt un sintezēt nestandarta projektus, izstrādāt jaunas zināšanas, pa savam skaidrot ticības jautājumus, politiskas koncepcijas un neparastus dzīves apliecinājumus. Sevis nozīmīgumu sajūt tikai tad, kad varonīgi realizēti iecerētie mērķi un tos ir atzinis viņa elks. Kad Strēlnieks „ir zirgā”, viņš ātri ieiet azartā un priecājas.
Savus augsti garīgos nodomus nereti Strēlnieks pats arī nomāc. Spēku plaukumā viņā sāk izpausties lielummānija. Ja neuzmanīsies, tas var novest pie kļūdainiem un riskantiem risinājumiem, kas sākotnēji sola daudz, bet rezultātā izrādās vien „ziepju burbuļi”. Strēlnieks tad sāk baidīties un atliek darāmo uz vēlāko laiku, viņu nepamet doma, ka uz mūžiem ir saistīts ar apstākļiem.
Strēlnieks ietilpst Zodiaka pašu emocionālāko zīmju trijniekā (un tas atsaucas uz veselību). Ļoti ņemot pie sirds visas savas neveiksmes, strīdus ģimenē un nebūšanas ar bērniem, viņš cenšas tieši un atklāti glābt situāciju, bet tas ne vienmēr izdodas.  
Strēlnieki parasti piedzimst ar labu veselību, bet viņu dzīves veids (gan fiziskā, gan emocionālā līmenī) veicina dažādu slimību rašanos. Viņu galvenā bēda ir tajā, ka viņi pasliktina savu stāvokli ar pārmērībām ēšanā, dodot priekšroku treknai un asai barībai, kā arī smēķēšanā un alkohola lietošanā.
Garīgās un fiziskās ciešanas padara Strēlnieku par ticīgu cilvēku, jo kā teicis S.Cveigs: „tikai ciešanas radīja cilvēcei reliģiozas jūtas, domu par Dievu.”. Strēlniekam raksturīga neatkarība spriedumos. Viņš ar aizrautību studē teoloģiju un filozofiju, vēsturi un astroloģiju, izmeklējot no grāmatām tikai to, kas skar viņu pašu personīgi. Astrologi iesaka Strēlniekam attīstīt takta izjūtu, pašdisciplīnu un neatlaidību, izvairīties no pārmērībām, alkohola, cigaretēm, azartspēlēm un nervu satricinājumiem. Ja Strēlnieks pats savas vieglprātības dēļ nesabojās savu veselību, viņam ir visas iespējas nodzīvot līdz sirmam vecumam un būt pie pilna prāta.
 Strēlniekam var būt šādi patoloģiski stāvokļi: sēžas nerva neiralģija, reimatisms, zarnu un elpceļu slimības. Visbiežāk cieš rokas, gurni, plaušas, aknas un zarnu trakts.
Nervu sistēmas pārslodze saasina slimību un rada vielmaiņas traucējumus, kas ir aktīva un ātra no dabas. Strēlnieka pašsajūta atkarīga no aknu darbības un asinsvadu stāvokļa. Iespējamas pēkšņas temperatūras paaugstināšanās, drudzis, spēku izsīkums. Nepieciešams sekot asinsspiedienam, izvairīties no traumām – iespējama stipra asiņošana; no radikulīta un muguras sāpēm.